Soyez realistes, demandez l’impossible.

Будьте реалістами - вимагайте неможливого!!


Орест Форко

Скарби ордену ієзуїтів.Частина 2

Перші єзуїти від самого початку присвячували себе піклуванню про бідних, хворих та пригноблених, а також навчанню людей у істинах християнської віри. Коли вони заснували новий чин, то в особливий спосіб віддали себе у розпорядження Папі, щоб він міг їх посилати туди, де Церква мала найбільш нагальні потреби. Згодом їхня діяльність поширилася на три дуже важливих в той час царини:

Місіонерська праця поза Європою;

Шкільництво і освітня діяльність;

Зміцнення католицької віри в тих європейських країнах, де розповсюджувалась Реформація.

Протягом першого століття свого існування Товариство зазнало визначного розвитку, зокрема у галузях науки і освіти. Значно збільшилось число колегій. Хоча вони й були для ордену деяким тягарем, але також призвели до зростання чисельності членів Товариства та його впливу у суспільстві. У 1565 році орден нараховував 2000 членів, а у 1615 р., коли вмер п’ятий генерал ордену – 13112.

Тривала й місійна діяльність. Єзуїти з’являються в Індії, Китаї, на Філіппінах, у Конго, Ефіопії, Північній та Південній Америці. Багато з них намагалося допомогти американським індіанцям, які зазнавали жорстокого поводження з боку європейських колонізаторів. У цьому дусі були засновані відомі «редукції» у Парагваї.

Великого успіху єзуїти досягли в Азії. У 1614 році більше мільйона японців були християнами (до того, як християнство зазнало переслідування в цій країні). В Китаї єзуїти дістали від імператора право проголошувати Євангеліє завдяки своїм знанням у галузі астрономії, математики й інших наук.

Успіхи Товариства на протязі першого століття його існування спровокували проти єзуїтів суперництво, заздрощі й інтриги. У багатьох випадках боротьба ставала настільки запеклою, що орден опинявся на межі свого існування. Протягом доби, охопленої рухом таких найбільш контроверсійних ідей, як янсенізм, квієтизм, Просвітництво, єзуїти брали участь у всіх богословських суперечках. Але ці наукові баталії, в яких прославляли себе богослови й філософи, не повинні затьмарювати працю євангелізації, яка ніколи не припинялася. У XVII та XVIII століттях у різних європейських країнах зростає число «народних місій», метою яких був розвиток християнської освіти там, де населення, будучи номінально християнським, насправді не було катехизовано.

Єзуїтський орден мав і свою розвідку та контррозвідку.

Можливості збору інформації були практично необмеженими. Якщо сільський священик міг у подробицях повідомляти керівництву про настрої у селах, які належали до його парафії, то духовник того чи іншого монарха міг дати не менш детальний звіт про стан справ при дворі і плани його хазяїна. Ефективним способом отримання відомостей була сповідь.

Єзуїтська розвідка слугувала організатором багатьох успішних змов, повстань, підступних вбивств, інтриг як засобів вирішення важливих політичних питань. Укладалися та розривалися союзи між державами, возвеличувалися або піддавалися ганьбі придворні вельможі. Єзуїти прямо або опосередковано брали участь у найвідоміших політичних вбивствах кінця XVI — першої половини XVII століття.

Контрозвідка не була особливою організацією — обов’язок відловлювати шпигунів серед своїх покладали на кожного єзуїта. Весь світ було поділено на області — провінції. Голова єзуїтів такої області — провінціал — зазвичай керував і таємною службою у цьому регіоні.

Опозиція Товариству з боку великих католицьких монархів Європи (Іспанії, Португалії, Франції) змусили папу Климента XIV розпустити орден у 1773 році. Останній генерал ордену був ув’язнений у римській тюрмі, де через два роки помер.

Орден був скасованим протягом сорока років. Закрилися колегії, місії, були зупинені найрізноманітніші апостольські починання. Єзуїти були приєднані до єпархіального духовенства. Однак, з різних причин, Товариство продовжувало існувати в деяких країнах: в Китаї та Індії, де збереглося кілька місій, в Прусії, і, насамперед, в Росії, де Катерина ІІ відмовилася оприлюднити декрет Папи. Таким чином, структури Товариства на території Російської імперії змогли існувати та діяти і надалі. Існують дані що саме в Росію і були перевезені багатства ордену , частина яких стала основою царських колекцій як плата за притулок.

Також на початку XVII століття на території нинішнього Парагваю була невелика держава єзуїтів. Обернувши індійців гуарані в християнство, вони заснували поселення, в яких індійці разом з ними трудилися, будували храми і разом оборонялися від мисливців за рабами. В період розквіту в XVIII столітті близько 100 тисяч індійців жило в таких поселеннях. Єзуїти навчили гуарані читати і писати, робити музичні інструменти і обробляти землю. Вони не тільки несли індійцям свою культуру, але і допомагали тим зберегти свою мову і самобутність. Один з єзуїтів написав для гуарані підручник з мови і граматиці. А пізніше — християнські повчання на їх мові. Проте місцевим плантаторам потрібні були раби. А поселення єзуїтів не тільки вкривали у себе потенційних невільників, але ще і ставали конкурентами: їх сільськогосподарські угіддя приносили хороший урожай. Нарешті, в 1767 році король Іспанії Карлос III передав ці землі португальцям, а ті вигнали єзуїтів і скасували місію. Єзуїти та гуарані повернулися в джунглі, де за переказами поселились в дивному давньому місті, місцезнаходження якого не знайшли й досі.

а десь за схожими двереми лежать скарби


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 8

Двери - просто жесть!

то точно :)

На фотке, кстати именно развалины миссии в Парагвае ;)

тре буде туди навідатись

ти плутаєш спочатку їдем в парагвай( мікола-спонсор) а тоді знаходим скарби))

Протормозил ;) Хотел написать - найдем сокровища на Хортице и в Парагвай ;)

цікаво....

п.с. Оресте, а ти сьогодні в скільки виїжаєш?

сьодні в 17,39


 Мітки

я у твіттері

клуб мандрівниківКалендар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua