Soyez realistes, demandez l’impossible.

Будьте реалістами - вимагайте неможливого!!


Орест Форко

Скарби ордену ієзуїтів.Частина 1

Людина створена для того, щоб хвалити Господа Бога свого, почитати Його і служити Йому, і через те врятувати свою душу. Все ж інше, що знаходиться на землі, створено ради людини, для того, щоб допомогти їй досягти мети, ради якої вона створена. Звідси витікає, що людина настільки повинна користуватися всім створеним, наскільки воно йому допомагає в досягненні його мети, і настільки повинен від нього відмовлятися, наскільки воно йому в цьому заважає.

Св. Ігнатій Лойола

Єзуїт. Це слово стало ледь не синонімом дволикої людини-негідника, а історія цього ордену мала б послужити хорошою пересторогою. для всіх хто виправдовує радикальні міри.

А починалося все так.1521 рік. Французькі війська обложили іспанське місто Памплону. Положення було безнадійним, і місто вирішили здати. Але комендант фортеці здаватися не збирався. З невеликим загоном він сховався в міському замку. Лише після 6-годинного обстрілу і жорстокого рукопашного бою героя захопили в полон. Один з гарматних снарядів роздрібнив йому ногу, уламком стіни зламало іншу, але він все-одно продовжував чинити опір. Французи високо оцінили його доблесть і замість полону відправили хороброго офіцера до його родового маєтку.

Ігнатій Лойола завжди боровся до кінця. Він бився з лікарями, які не могли добитися, щоб його роздроблені ноги зрослися. А коли їм це все-таки вдалося, кістка, що стирчала з коліна, стала заважати при ходьбі. Він наказав її відпиляти. Потім виявилось, що одна нога його стала коротшою за іншу, але він все-одно продовжував боротьбу. Ігнатій наказав зробити протези, які б витягнули ногу. Носити їх було тортурами, але і це не допомогло: він так і залишився кульгавим. Майже цілий рік він боровся з долею, не бажаючи змиритися з тим, що не зможе більше вийти на поле брані. Але поступово перед ним відкривався інший шлях і інша війна, на якій він зможе отримати ще не одну перемогу.

Під час лікування, щоб скоротати час і відвернутися від страждань, Ігнатій читав книги. він читав «Життя Ісуса» і житія святих. У березні 1522 року таємно покинув замок і відправився до гори Монсеррат, де знаходився монастир. Там дон повісив біля ікони Пресвятої Богородиці свою броню і зброю і ніч безперервно провів перед нею, молячись то стоячи, то з колінопреклонінням, не випускаючи паломницької палиці з рук. Замість рицарського одіяння він добув собі грубий одяг відлюдників. Після тієї ночі ігнатій став називати себе лицарем Пресвятої Діви і воїном Ісуса.

Шлях його лежав до Єрусалиму. Там він починає проповідувати, але його промови були настільки сумбурні, що місцеві священики, посміявшись над ним, дали йому пораду вивчити раніше богослов’я. І тоді вже немолодий Ігнатій сідає за парту.

Не знаючи навіть латини, він почав навчання в нижчій школі, де вчилися хлопчики з багатих сімей. Але це його не бентежило. Він був настільки ревний в навчанні, що вчителі не брали з нього грошей. Щоб здобути освіту богослова, Ігнатій проучився 10 років. Під час навчання проповідувати йому було заборонено. Але його бажання поділитися своїм духовним досвідом було таке сильне, що чекати він вже не міг і, порушуючи заборону, йшов на вулиці міста.

Нарешті, в 1532 році він одержує звання бакалавра, а через рік – магістра богослов’я. Вже у той час навколо нього стали збиратися однодумці. Ігнатій зрозумів своє призначення – захищати християнську віру і поширювати її по самі вінця землі. То був час географічних відкриттів. І Ігнатій вирішив, у що б те не стало, принести світло віри на знов відкриті землі.

У 1534 році Ігнатій Лойола і шість його найближчих друзів зібралися разом, щоб створити дружину духовних лицарів. Вони принесли обітницю відвідати Святу землю, а також обітниць бідності і милосердя. Їх клятва закінчувалася словами: "Omnia ad maiorem Dei gloriam" — "Все для більшої слави Божої!" Вважається, що саме тоді був заснований орден Єзуїтів, або "Товариство Ісуса", як вони себе називали. Це був перший орден, який назвали не ім’ям засновника, а ім’ям Ісуса.

У той час Рим вже не з таким бажанням давав дозвіл на створення католицьких орденів: багато хто з них дискредитував себе і ще більше підірвав авторитет католицької церкви. Але для ордена Ісуса було зроблено виключення. І заслугою тому була гаряча віра Ігнатія. Щоб до ордена не залучалися випадкові люди, Папа обмежив число адептів до 60. Але до кінця життя Ігнатія це обмеження було зняте. У 1556 році вже 1000 єзуїтів несло християнську віру у всі кінці землі, а в 1626 році чисельність ордена складала близько 16 тисяч чоловік.

Організація ордена була придумана ще Ігнатієм і залишилася незмінною до цього дня. Орден схожий на щось середнє між армією і таємним товариством. Орден очолює генерал, який підкоряється тільки Папі Римському. Він обирається Верховною радою ордена довічно. Від генерала залежить прийом і вилучення членів, він скликає Верховну раду, головує на ній і володіє двома голосами. Верховна рада має право переобрати генерала, але подібного не траплялося жодного разу. Вищий ступінь в ордені — професси. Вони розрізняються по ступенях. Послушники трьох обітниць не знають всіх цілей ордена і лише підкоряються наказам, як і нижчі солдати. Послушникам чотирьох обітниць (четвертий – обітниця беззастережного підпорядкування Папі Римському), на відміну від інших, відкриті всі цілі і завдання ордена.

Стати членом ордену було непросто. Охочі 20 днів живуть в будинках випробування, де за ними спостерігають та де вони складають ті чи інші іспити. Лише тих з них, хто фізично здоровий і розумний, приймають в розряд випробовуваних. Вони одержують ступінь новіция і протягом двох років засвоюють сувору школу дисципліни ордену. Потім новіций дає обітницю цнотливості і слухняності, і одержує ступінь схоласта. З отриманням цього ступеня він вже не може покинути орден без дозволу начальства. Протягом 5 років він вивчає богослов’я. Після цього схоласт приносить три чернечі обітниці і одержує ступінь коадьютора — світського або духовного. Духовні коадьютори одержують священицький сан і надалі займаються проповідництвом і місіонерською діяльністю. Довівши свою відданість ордену, вони можуть одержати ступінь професса — вищий ступінь в ієрархії єзуїтів. Світські ж коадьютори виконують лише фізичні роботи як чорнороби, слуги і управителі; їх кар’єра на цьому завершується.

За весь час існування ордену Ісуса всі його дії були спрямовані на християнізацію світу. І хоча деколи методи діяльності товариства не завжди були "побожними" і "пацифістськими" і саме про них було сказано: «благими намірами вистелений шлях у пекло» Отруєння,інтриги,перевороти – все для слави церкви. звичайно що для такого роду діяльності потрібні були немалі кошти - і вони були. Чимало єзуїтів було на керівних державних посадах, мали значні родинні маєтки які заповідали ордену. Як вони використовувались і де можуть перебувати скарби ієзуїтів мова піде пізніше.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 15

Черт, иезуитом мне уже не стать наверное... Хотя Лойолу вон как проплющило и немолодого...

дада :) в тебе ше стільки попереду, головне шоб правильно плющило! :)))))))

Мне нравится как дедули-монахи выглядят. В старости быть монахом круто!

з дооооовгою такою бородою :)))))))

Орден був певний час заборонений, зараз відновив активну діяльність - так шо можеш спробувати)) хоча і історії ордену є купа цікавих не до кінця досліджених моментів в різних куточках світу

Классно в старости быть монахом... Щас не очень, а в старости надо быть или монахом или генералом ;)

вірно мислиш Вовка, я теж хочу на старості стати абатом жіночого монастиря))))

А ты не верно мыслишь - нафиг тебе в старости тетки? В старости надо казаться мудрым и крутым ;) Ряса как раз помогает таким казаться ;)

так я і буду мудрым и крутым та шей з тьотками)))

)))))))))

Хю Хефнер нервово курить в куточку)))

;))) кастинг монашкам буишь устраивать? Тока блондинки! Пусть с портфолио приходят, фотки в купальниках и без... Похоже идея покаяния набирает обороты ;)

хо-хо, ти знаєш які були монастирі кающихся грішниць раніше - плейбой в підмітки не годиться, згадай декамерон)))

ага ))) Но с нашей-то жизнью и экологией. Тетки в старости это лишь вопрос статуса... С твоими камментами надо становиться монахами прямо сейчас ;) Есть женский монастырь на примете?

ггг от якраз на хортиці і відкриєм)))


 Мітки

я у твіттері

клуб мандрівниківКалендар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua