Soyez realistes, demandez l’impossible.

Будьте реалістами - вимагайте неможливого!!


Орест Форко

„Блаженність у Дзеркалі”

  Наскальні малюнки і Сікстинська Мадонна, „Цар Едип” Софокла і „Тропік рака” Міллера, запальна румба і войовничий танець зулуса, трипільський орнамент і виставка Хьорста – що є спільного у цьому переліку, і, взагалі, що дає нам право вибудувати його так? Для чого існує, поряд із наукою і релігією, такий феномен людського буття, як мистецтво? Мистецтво, яке дуже часто є нонконформістським на фоні загальновизнаних цінностей свого часу? Адже, іноді, повинні пройти роки, щоби за тим чи іншим твором було визнано його непересічність або й геніальність.

   Так і живемо – зміст шукає форму, форма моделюється під зміст. Життя триває. Людство розвивається…

     От  тільки Інші – ті, хто дозволяє собі сприймати буття не так як ми - без умовностей і всіляких обмежень, по-справжньому... Хто вони, оті „Божі птахи” і „звільнені Богом”, що живуть поруч нас? Ті, що не переймаються кризою та гламуром, не роблять висновків з уроків Історії та не тривожаться Прийдешнім? Ті, що живуть у Сьогодні, бо воно в них ніколи не закінчується? Ті, кого ми називаємо чудернюхами, диваками не від світу цього? Ставимося до них трохи поблажливо і трохи зверхньо? Але чому ж тоді ми так тривожно-щемко і заздрісно підозрюємо, що їм відома якась Таїна, Знання, щось таке, що давно вже приховане в наших душах, що передвідчуваємо і чого трохи боїмося? Бо, можливо, вони і є тими Поводирями „у шахти наших душ”? Тільки роблять це по-своєму – по-справжньому живуть, по-справжньому страждають, по-справжньому бояться, по-справжньому…

     Або показують нам не зовсім зрозуміле, а, проте, справжнє, вічне, Людське. Дивлячись на них, можна, немов у дзеркалі, впізнати себе. Тільки варто придивитись і відчути. Воно поруч, воно з нами, воно у нас самих, Воно і є ми...

Згідно  останніх статистичних даних 450 мільйонів  людей на планеті хворіє психічними захворюваннями. Звичні стереотипи та штампи закривають перед ними двері  суспільного життя, перешкоджають вчитись та працювати, творити і знаходити себе. Разом із тим, важкі економічні умови, невпевненість у завтрашньому дні, політична нестабільність, епідемія техногенних катастроф повністю руйнують наше почуття внутрішньої безпеки. Тому кількість людей, що потребують психологічної допомоги, зростає в геометричній прогресії. Залишившись сам на сам зі своїми проблемами, у пошуках розуміння, прийняття й толерантності вони звертаються до ворожок, сект, нетрадиційних вчень, від безвиході починають зловживати алкоголем та наркотиками.

     Більше 10 років тому Всесвітня психіатрична асоціація зініціювала програму боротьби зі стигматизацією та дискримінацією людей, котрі страждають на психічні захворювання. Проект під назвою „Відкрийте двері” розпочався у 19-ти країнах світу – Австрії, Бразилії, Великій Британії, США, Туреччині, Японії та інших. Мета акції – поставити під сумнів стереотипи і упередження щодо психічних розладів, змінити ставлення суспільства до пацієнтів, запобігти їхній ізоляції, втраті працездатності, зловживанням та узалежненню.

Україна приєдналась до цієї програми у 2005р. Щоосені у Львові відбуваються соціально-мистецькі заходи під загальною назвою „Толерантність до Інакшості”:

     2005р.  - „Толерантність до Інакшості”,

     2006р.  – „Шизофренія - відкрийте двері”

     2007 – „Лабіринтами нашої свідомості”

     у 2008 – „Кінець епохи постмодернізму”.

     Епіграфом до них вибрано слова Вергілія „Щасливий той, то пізнав причини речей”.

Чекаємо Вас:

1 – 7 листопада –”ДЗЕРКАЛО-1.Вибране" , арт-галерея „LvivArt”, вул. Лесі Українки, 21

9 – 15 листопада –”ДЗЕРКАЛО-2.Кузовкін" , арт-галерея „Primus”, вул. Лесі Українки, 16

17 – 22 листопада – ”ДЗЕРКАЛО-3.Анонімно", мистецьке об’єднання „Дзига”, вул. Вірменська, 35

23 – 29 листопада –”ДЗЕРКАЛО-4.Сакрально", трапезна монастиря Домініканців (Музей історії релігії), пл. Музейна,1

1 – 7 грудня –”ДЗЕРКАЛО-5 .Ідейно" , „Музей ідей”, вул. Валова, 18а

http://inakshe.comРекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 17

Рекомендував цей запис
спасибі
Рекомендовал эту запись
дякую
А в чём смысл акции? Психов воеруг вполне достаточно и есть такое ощущение, что психически здоровые постепенно становятся меньшинством. Думаю более актуальной была бы акция, призывающая параноиков, маньяков, шизофреников и психопатов толерантнее относится к тем немногим, кто ещё сохранил здоровую психику.
а мені подобається задумка - цікаво глянути що творять люди, яких суспільство традиційно вважає хворими, хтозна можливо вони щасливіші за нас
Как по мне, настоящий художник в принципе не может не быть немножко психом. Вспомним Дали, Ван Гога, Босха, Эшера, Брейгеля, Врубеля...То же самое относится и к писателям и музыкантам. Просто следует чётко различать психические отклонения и слабоумие. Это совершенно разные вещи. Я как-то видел рисунки пациентов психбольниц. Не могу сказать, что получил удовольствие. Если пойдёшь на эти выставки, расскажи о своих вречатлениях. В самом деле интересно.
от і мені цікаво, особливо враховуючи скільки зараз "авангардних" фантазій начебто здорових людей
Рекомендував цей запис

сенкс

притча: в давні роки один провидець повів царю,що потрібно робити запаси води,оскільки вона стане отруйною і кожен,хто спробує її,стане божевільним.цар не сприйняв його слова всерйоз і тому нічого не став робити.тільки той пророк запасся ще нормальною водою.настав час,і вода таки поміняла свої властивості,і всі люди збожеволіли,випивши хоч краплю.лише пророк лишився при своєму розумі.але,так як лиш він розумів,що твориться,решта громади вважала саме ЙОГО божевільним і несповна розуму,а СЕБЕ адекватними нормальними людьми. випливає питання:а,можливо,саме мешканці психлікарень і є СПРАВЖНІМІ НОРМАЛЬНИМИ ЛЮДЬМИ??

поняття справжності і нормальності дуже відносні)через те й цікаво глянути на їхні роботи.

какое-то настораживающе-пушающее название „Шизофренія - відкрийте двері”

провокативне)

Рекомендовал эту запись

а ти сходила б на таку виставку?

не уверена, честно говоря.


 Мітки

я у твіттері

клуб мандрівниківКалендар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua