Soyez realistes, demandez l’impossible.

Будьте реалістами - вимагайте неможливого!!


Орест Форко

Фото дня : Підкамінь

Смт Підкамінь знаходитьсяна трасі Тернопіль – Залізці - Броди. З гори, що домінує над селом, й на якій розташований древній монастир видно куполи Почаївської Лаври.

В деяких джерелах можна знайти назву каменя, від якого мабуть й бере назву цей населений пункт, – Чортів камінь. По одній з багатьох легенд про Підкамінь, саме до Почаївської Лаври тягнув чорт величезний камінь, щоб скинути його на ту православну святиню. Але не розрахував чортяка своїх сил й впустив його на те місце де й стоїть цей грандіозний пісковик зараз. Інший варіант тої легенди говорить, що камінь впав все-таки на церкву, яка стояла на пагорбі, і якщо прикласти вухо до каменю, то можна почути православні церковні співи. Мальовнича природа, дзвіницю монастиря видно вже за багато кілометрів до самого населеного пункту, вкриті лісами пагорби – і цей дивовижний, магнетичний камінь, оточений козацькими хрестами та могилами. Місце просто енергетичне, містичне. Існують легенди, що невідомий богатир приніс з гір скелю та поставив її на місці, де буде заснована фортеця для захисту від ворожих набігів. За іншими переказами, цей камінь пов‘язаний з іменем Олекси Довбуша (чесно кажучи, важко знайти на західно-українських теренах цікавий камінь, з Довбушем не пов‘язаний). Недалеко від каменю є майже не досліджені печери, теж в легендах пов‘язані з опришками та козаками. Реально ж поселення з‘явилось тут в зв‘язку з заснованим в 13 столітті домініканським монастирем. Існує версія, що його заклали ченці, яких вигнали з Києва монголи в 1234 році. Та перша задокументована згадка про монастир відноситься до 1464 р. Пізніше він був спаленим татарами в 1519 р. та відбудовувався вже в 17-18 ст.

Вознесенський костел було збудовано на монастирський території в 1612-1695 рр. Інші пам‘ятки архітектури комплексу – це келії 17-18 ст., оборонні стіни з воротами та баштами 18 ст. та окремо зведена дзвіниця з трьома високими напівкруглими арками. До речі, оборонна - зверхує ряд бійниць.Все це оточене фортечними мурами з круглими баштами. Відомо, що в одній з них перебував в ув‘язненні легендарний козачий полковник Семен Палій. Зараз в них ув’язнені хіба кажани, яких вечорами над горою літає безліч.

В центрі подвір‘я височить коринфська колона на багатоступеневому постаменті з мідною та позолоченою фігурою богоматері. Ця позолота – і статуї, і хреста на дзвіниці – поруч з облізлими, зруйнованими часом стінами (до речі, дивлячись на дзвіницю, важко не здивуватись: адже всі скульптури на ній лишились майже неушкодженими – лише одному з святих не вистачає голови - а в той же час, сам фасад, здається, постраждав від якогось обстрілу – на ньому багато слідів влучень куль) - творить дивний коктейль вражень.

Кожного року тут відбувається етнофестиваль. Площею для триденного (24-26 серпня) музичного та мистецького дійства буде чарівне урочище між пам’яткою природи Каменем та Монастирем (пам’ятка архітектури XVIІ – ХІХ століття).

А щодо наповнення розвагами, то всі необхідні складники справжнього фестивального відпочинку забезпечені: виступи найкращих фолкових гуртів у мальовничому закутку України із козацькими могилами та старовинними мурами, майстер-класи та виставки традиційних ремесл, виступи понад 30 творчих народих колективів, дегустація місцевих страв, лицарські бої, вистави, інсталяції, перформенси…

Щодо проживання :

На фестивалі діє БЕЗКОШТОВНЕ наметове містечко!

Так що, можете везти намети з усім причандаллям і розміщуватись в таборі.

Також можна буде оселитись у місцевих господарів. Орієнтуйтесь на 15 грн. за добу у хаті зі зручностями на дворі та на 25 грн. з комфортом в приміщенні.

За харчування: можна домовлятись з господарями, купувати продукти у торгових наметах або спробувати традиційних страв, що готуватимуться місцевими майстрами на фестивалі.

Хто переживає за власне авто, : в селищі 2 платні автостоянки під охороною (орієнтовні ціни – 5 грн. за ніч).

Так шо залишилось тільки дочекатись літаРекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 24

Гарно! Перша фотка нагадує "Стару Фортецю" у Камянець-Подільському

тут теж стара фортеця, якщо подобається- рекомендуй, на баркемпі бальзамчику ризького попєм))))

:)

арарат- теж незле)))) фсьо значдоговорились з мене бальзам- з тебе арарат))))

ОК!

классно)))

Третьою будеш? якшо сподобалось - рекомендуй і пєм всі разом)))

мне чем-то последняя фотка напомнила Львов, сама эта башня

то есть предпоследняя

Классно! Ваще меня прет как Орест пишет на исторические темы! А тут еще и про фестиваль!

Тенкс, а на фестиваль дійсно вартує поїхати - дешево і класно,природа, історія, фолк, там ще рицарські бої відбуваються

Я прошлым летом рассматривал даже такой вариант, но рядом с ЗП в это же время проходил Махновский фест в Гуляйполе, перекрываются жалко события...

минулого року переносили через Ожидів так шо цього мали б не збігатись

В Гуляйполе фест так и называется День Незалежності з Махном. Тому буде точнісенько 24-го серпня

Надо обязательно постараться приехать

круто, я вже хочу на хвестиваль

а я хочу ризький бальзам))))- якшо сподобалось - рекомендуй)))

ех краса! була там років 5 тому, тоді там ше фестивалів не було... чи моя не знала... шокда шо цього року не потраплю, але наступного обовязково!

ну взагаліто минулого разу це був перший раз але обіцяють що буде постійно

дякую ))))

Чудові фотки

Ага,фест кльовий був - буде що згадати(хоча теж питання:), а не буде чого дітям розказати)

Так файнютеко було - хочу ше!

Антивирус NOD32 старый и проверенный друг в борьбе с вирусами. На сегодняшний день актуальной версией 4.2. ESET NOD32 отлично работает в операционной системе Windows 7. Как и все в нашей жизни, NOD 32 это платный антивирус. Лицензия на одну машину составляет более 1000 рублей в зависимости от вида антивируса. Скачать антивирус nod32 лучше с официального сайта антивируса, а после уже взять у нас ключ для обновления и обновить его до полной версии. Мы рекомендуем выполнять в данной последовательности и не скачивать инсталлятор NOD32 с сторонних серверов. Обновлять антивирус так же следует только с официальных серверов, для этого достаточно взять пароль обновления для NOD32 у нас и Вам ненужно будет беспокоиться о актуальности вирусной базы. Лицензия NOD32, это непосредственно ключи обновления. .Ключи обновления nod32 добавляются или меняются по мере необходимости (по мере бана уже опубликованных ключей). 2.Файл лицензии для ESET NOD32 (nod32.lic) необходим для появления возможности сохранять обновлений в отдельную папку (в дальнейшем эту папку вы сможете использовать как зеркало обновления). Необходимо добавить файл nod32.lic, после чего появится возможность сохранять обновления в папку. (весьма удобно, например, при переустановке винды, или обновления NOD32 на компьютере без доступа в интернет). Ключи, serial, keygen ключи для nod32 Безопасность компьютера Ключи для avast

 Мітки

я у твіттері

клуб мандрівниківКалендар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua