Soyez realistes, demandez l’impossible.

Будьте реалістами - вимагайте неможливого!!


Орест Форко

Міткикп, сомалі, пірати

Пірати 21 століття!

Пірати 21 століття!, Ще кілька років тому при такому словосполученні вас сприйняли б як мінімум як жартівника. Проте зараз цим уже нікого не здивуєш. Особливо небезпечні води Південно-Східної Азії, наприклад, Південно-Китайського моря (Малакська протока, Індонезія, Філіппіни, Таїланд). У Західній Африці, крім Нігерії, особливо активні пірати в Сенегалі, Анголі й Гані. Чимало шансів зустріти піратів і у водах Індійського океану (Індія, Шрі-Ланка, Бангладеш, Танзанія). Південна Америка з Карибським морем пасе задніх, хоча випадки піратства відзначені в Бразилії, Колумбії, Венесуелі, Еквадорі, Нікарагуа і Гайані. Але беззаперечним лідером серед сьогочасних корсарів є сомалійці

Пірати біля берегів Сомалі активізувалися в 1991 році, коли внаслідок військового перевороту було повалено диктаторський режим Мохаммеда Саїда Бара, і в країні запанувало безвладдя.

Найактивніше займаються піратством мешканці самопроголошеної республіки Пунтленд (офіційно – провінція Сомалі). Населення прибережної смуги Пунтленду до перевороту жило переважно за рахунок рибальства. Однак громадянська війна призвела до фактичної блокади регіону, й у мешканців не було інших джерел доходу, окрім грабунків, до того ж вони мали військовий досвід.

Поставивши піратство на потік, сомалійці постійно модернізують свій флот. Так, на зміну моторним човнам прийшли швидкісні катери, оснащені супутниковим зв’язком та GPS-навігацією, а довгим ножам – сучасна автоматична зброя. Якщо раніше напади здійснювали розрізнені групи піратів, то нині все частіше говорять про ймовірну єдину координацію їхніх дій. Вони мають потужну агентурну мережу на митницях та пунктах заправок суден, тому наперед знають про можливий маршрут, чисельність команди та вантаж. Для нападів у відкритому морі створені спеціальні плавучі бази.

Корабель-жертву, нерідко в умовах поганої видимості, оточують великою кількістю швидкохідних моторних катерів, іноді легких гумових човнів. Пірати без зайвого шуму піднімаються на палубу й у першу чергу захоплюють радіорубку, капітана й після цього беруть «об’єкт» під повний контроль. Коли ж їх викриють завчасно – розбійники відкривають вогонь «на залякування». Саме так у 2006 році пірати атакували за 160 кілометрів від берега величезний круїзний лайнер «Seaborn Spirit», на якому було понад 300 туристів, переважно американців. Лише застосувавши спеціальну звукову гармату, що здатна пошкодити барабанні перетинки, вдалося уникнути наймасштабнішого за всю історію сучасного піратства захоплення. Однак цей інцидент, швидше, виняток з правила. Найвразливішими для піратів судна, які мають невисокий борт і екіпаж 18-20 людей.

Розбійники з кожним роком нахабнішають. Так, рік тому сомалійські пірати необачно вступили в бій з американським ракетним крейсером «Cape St. George» й есмінцем «Gonzales», коли представники флоту США вирішили оглянути їхні катери. Артилерії та ракетам пірати змогли протиставити лише кулемети, тому після декількох пострілів американців їхній корабель пішов на дно. Однак те, що корсари зважилися дати бій настільки могутньому супротивникові, – досить показово.

Світова спільнота на морське піратство реагує досить мляво, що наштовхує на певні думки.. Номінально з 1991 року в малазійській столиці Куала-Лумпур існує Центр боротьби з піратством. Крім того, в Каліфорнії працює навчальний центр підготовки фахівців для боротьби з морськими розбійниками. Але наразі їх діяльність малоефективна. Після нападів на три судна, які доправляли до Сомалі гуманітарну допомогу в межах Міжнародної продовольчої програми, у 2005 році ООН закликала створити спеціальний антипіратський центр. Теж безрезультатно. Зараз гучно обговорюється спільна військова операція, результати якої можна прогнозувати наперед враховуючи те що пірати теж відслідковують ситуацію)

Щодо можливості спротиву екіпажу суден товони керуються міжнародною директивою, що регламентує поводження моряків під час піратських атак. Відповідно до документа, ніхто не повинен чинити грабіжникам опору й не провокувати їх до насильства)).

Військовий теоретик Мартін ван Кревельд прогнозує, що в майбутньому право здійснювати насильство перейде від держави до великих корпорацій, кланів, воєнізованих формувань тощо. Схоже, сьогоднішня Сомалі – це песимістичний прообраз майбутнього світу

Уже ціле покоління виросло в наповненій зброєю країні, де точиться війна, безробіття є нормою, а формальної економіки просто немає. Всі ці чинники зумовили появу індустрії піратства, за якою, вважають експерти, стоїть молодіжне крило СІС «Аль-Шааб». Пірати захоплюють судна, котрі проходять неподалік від узбережжя Сомалі, та змушують їх власників виплачувати викупи, що можуть сягати кількох мільйонів доларів. На ці гроші польові командири закуповують зброю та провізію щоб продовжувати кровопролитну боротьбу за владу, надихаючи своїм прикладом радикальну молодь з інших країн третього світу, поки міжнародні інстанції та світові лідери надто заклопотані власними проблеми.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных


Впечатляет...

 • (0/0)

ага, сомалійська молодь вирішила сказку сдєлать билью)

 • (0/0)

И удалось же!)

 • (0/0)

і це надихне інших((

 • (0/0)

Увы. Дурной пример заразителен.

Стрелять нада...

 • (0/0)

вогнем і мечем?))

 • (0/0)

ага

 • (0/0)

хлебом не кормите - дайте Смокеду пострелять ))

 • (0/0)

ага :)))

 • (0/0)

В Сомали кризис, людям надо семьи кормить... Есть чему у ребят поучиться ;)

 • (0/0)

ну їм простіше було б зробити якусь морську охоронну фірму - ризик мінімальний а по баблу теж незле виходило б після того як шороху навели))

 • (0/0)

и кого грабить будем? мне вот надо на квартирку заработать ))

 • (0/0)

Как журналист - пробей кого лучше всего дернуть.

от саранча)))

 • (0/0)

от саранча)))

 • (0/0)

от саранча...

 • (0/0)

ага голодна і з кулеметами))

 • (0/0)

хана... забрали у наших морячків змогу зароблять бабульки

сомалійці - молодці- майже козаки)))

 • (0/0)

шось в тому є)

 • (0/0)

негодяї

 • (0/0)

падлєци,падлєци адназначна (с)))

 • (0/0)

не вони. ті хто лаве дають, замість того, щоб розібратися

 • (0/0)

И на пирацком факультете образованье получил...

 • (0/0)

пізнавальна стаття, но цікаво певно тіки нам зі сторони :)

 • (0/0)

 Мітки

я у твіттері

клуб мандрівниківКалендар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua