Soyez realistes, demandez l’impossible.

Будьте реалістами - вимагайте неможливого!!


Орест Форко

Тустань 2008

Навряд чи вам колись вдасться побувати на іншому фестивалі, окрім Тустані і побачити поєднання дерев’яних та кам’янних скульптур, що на ваших очах виходять з-під долота скульптора, за кілька метрів від сцени де виступають колективи з середньовічною музикою, навчитись танцювати середньовічні танці, побачити трьохголового дракона та театр тіней, нічні баталії десятків людей у обладунку при факелах.


Фестиваль середньовічної української культури, поблизу урицьких скель, що слугували укріпленням фортеці XII століття, відбувається уже третій рік поспіль. В наш час реконструкторський рух в Україні є досить розвинутий. Але разючою відмінністю від інших фестивалів є те, що ”Ту Стань!” чи не єдиний фестиваль в Україні, на якому реконструкторські дійства і виступи фолкових гуртів, бардів, поєднуються з театральною постановкою та комплексною режисурою дійства.

Перша, турнірна частина фестивалю вельми нагадувала спортивні змагання, але на стародавній манер. Реконструктори вправлялись у стрільбі з автентичних луків, метанні коротких списів – сулиць. На ристалищі тривав турнір у номінації щит-меч, а під вечір можна було спостерігати змагання з схожої на греко-римську, боротьбу голіруч.

Цього року організатори дуже приспікливо перевіряли відповідність костюмів учасників, у яких не допускаються машинні шви, синтетичні тканини, невідповідність епосі, обов’язковою була наявність головного убору. Окрім власне одягу, до костюму учасників відносяться автентичні прикраси та предмети побутового вжитку, наприклад: гребінець, ніж з кістяною чи дерев’яною ручкою, посуд, поясна сумка, тощо. Навіть шатра виконані з натуральних тканин і на стародавній манер.

Увесь день погода була сонячна, а небо безхмарне і спека у обідню пору, створювала незручності реконструкторам, одягнутим у важкі обладунки, особливо під час масових боїв – бугуртів.

Одночасно, неподалік сцени, діяли кілька дитячих майданчиків. Щоправда позмагатись приходили не лише діти – поцілити камінцем у перевернутий шолом, чи вилізти по п’ятиметровому стовпі, щоб зірвати подарунок із колеса, причепленого на вершечку, справа нелегка.

Розміщений попри дорогу ремісничий сектор пропонував гостям фестивалю придбати старовинні вишиванки, вироби зі скла, мечі та елементи обладунку, дрібні сувеніри. Деякі скляні вироби видували безпосередньо на фестивалі у маленькій печі, зліпленій у стародавній спосіб з глини на землі.

Родзинок цьогорічного фестивалю було декілька. Окрім уже звичної моделі осадної машини – требушету, були два змії, бій яких входив театралізовану легенду Тустані. Щоб гості фестивалю якомога більше відчули атмосферу дійства, прямо зі сцени відбувся майстер клас середньовічних танців. Дівчата з реконструкторського клубу ”Пантера” показували як танцювати елементи польки, придворного брану.

Денні виступи бардів Едуарда Драча, Олександра Смика, Віктора Жданкіна, гурту Львівські Менестрелі уввечері змінились піснями колективів Люди Добрі, Стрибожі Внуці, Дивні.

Нічні масові бої складались з кількох етапів. Бугурт на відкритій території майже повністю відтворював стародавні баталії, лише затупленою зброєю. При штурмі спеціально зведеної деревяної стіни з вежею, що символізувала фортецю, досить часто використовувались театральні прийоми, оскільки багато реконструкторів, були з факелами і без обладунків.

Особливої уваги заслуговував театр тіней і вогняне шоу, яким і завершили фестиваль.

Весь фестиваль фактично став захоплюючою розповіддю, що допомагала зануритись у дух середньовіччя та насолодитись видовищними дійствами.

http://prokultura.com.ua/festy/56%3E.htmlРекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 11

А где это конкретно находицца?

знаходиться в с.Урич, Сколівський р-н., Львівська обл. http://tustan.com.ua/festyval/about_festyval/index.html

була там! позитивноий фестивальчик. Чому фестивальчик, бо усе дійство було лише один день і таки трошки замало)))

Здорово!)))

блин,чего я там не живу...

о клас можеш зробити окремий пост

я уже зробив, сходіть по лінку у першому повідомленні :)

клас!

Эх... Как давно это все было :)))

і я там був )) Файний фест видався!

А мені запам"ятався дивакуватий промотер з ідіотським голосом: "Алік Грек! Досить бути провінцією!", який реклаимував якусь дивакувату книжку римованими вигуками)))


 Мітки

я у твіттері

клуб мандрівниківКалендар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua