Soyez realistes, demandez l’impossible.

Будьте реалістами - вимагайте неможливого!!


Орест Форко

Беслан: місце трагедії.

Містечко Беслан – районний  центр  Північної Осетії. Місто на перетині автомобільних доріг Ростов – Баку і Ставрополь – Владикавказ – Тбілісі, населення всього 36 тис. жителів.

До вересня 2004 року про Беслан знали переважно місцеві мешканці, однак зараз це місто відоме як місце однієї з найбільших трагедій 21 ст.

1 вересня під час традиційної святкової "лінійки" кілька десятків  бойовиків у дворі бесланської школи №1 захопили 1116 заручників і утримували  їх більше двох діб у шкільному спортзалі. Розв’язка була трагічною – штурм бійців спецпідрозділів що перетворився в криваву бійню з пожежею де  загинуло 332 чоловік, 3 яких 186 дітей, а  майже  було 800 поранено.

Генпрокуратура Росії створила комісію, яка після розслідування повідомила, що «силовики» діяли правильно. Було сказано, що танк, котрий стояв поблизу, вистрілив у бік школи, коли у живих там не було нікого. Пожежа у школі почалася через використання вогнеметів, коли заручники вже були мертві. 

Однак  депутат Держдуми, член парламентської комісії із розслідування бесланської трагедії Юрій Савельєв опублікував  власну доповідь – «Беслан. Правда заручників». Юрій Петрович Савєльєв - доктор технічних наук, експерт вищої категорії в області фізики горіння і вибухів, професор, що був ректором пітерського війського університету, єдиний фахівець такого роду в парламентській комісії.

Його розслідування базується на свідченнях заручників, які залишилися в живих та даних вибухотехнічних експертиз.

Основні висновки доповіді Савєльєва: 
1. Достовірна інформація про теракт у Беслані була мінімум за 3 години до захоплення школи. 
2. У штабах - конфлікт: штурмувати або вести переговори. 
3. Голова республіки Дзасохов пропонував замінити 800 дітей чиновниками адміністрації та депутатами. Йому під погрозою арешту заборонили ходити на переговори. 
4. Терорист Ходов замість в'язниці виявився у Беслані. Басаєв оголосив його "перевербованим агентом", замдиректора ФСБ В.Г.Анісімов відсторонений від посади. Він курував агентурну роботу. 
5. Штурм не був спонтанним. 
7. Багаторазове застосування гранатометів і вогнеметів по школі у той час, коли в школі знаходилися заручники. 
8. Стрілянина по школі з танків і вертольотів у той час, коли в школі знаходилися заручники. 

9. Бійці Центра спеціального призначення ФСБ одержали наказ ввійти в школу через 2 години після перших вибухів, о 15:10. Під час першої подачі води обвалилася покрівля, ховаючи під собою згорілих заручників. 


10. Офіційна комісія, володіючи цими зведеннями, цілком схвалила дії оперативного штабу...

Зараз епіцентр трагедії – спортзал – тепер накритий прозорим пластиковим дахом. На місці спортзалу планують зробити музей пам'яті, на місці школи Собор. На оббитих ще з того часу  стінах – фотографії загиблих дітей, батьків, вчителів, "альфівців" та "вимпелівців" зі словами подяки. У центрі залу встановлений великий дерев’яний поклінний хрест. Свічки, квіти, вінки, дитячі іграшки….  Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 15

Рекомендовал эту запись
З одного боку - хороший запис, з фото, все розписано... З іншого - не можу рекомендувати. Цей пам"ятник амбіціям, політичним інтригам і дегенерації управління, коли ціною, розмінною монетою стали дитячі і дорослі життя. Заради чого? Заради кого? Питання риторичні
Згодна... в Болгарії вчора підірвали автобус з ізраільськими туристами... дітей, що приїхали до літнього табору...всі в шоці!
розумію
Рекомендовал эту запись

але треба про таке не забувати..

щоб воно не повторились
Рекомендовал эту запись
сенкс
Ислам - зло
іслам - релігія, тероризм зло.
Почему-то терроризм из всех религий процветает лишь в исламе
Рекомендовал эту запись

:(

дяк
Рекомендовал эту запись

Офіційна комісія, володіючи цими зведеннями, цілком схвалила дії оперативного штабу...


 Мітки

я у твіттері

клуб мандрівниківКалендар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua