Soyez realistes, demandez l’impossible.

Будьте реалістами - вимагайте неможливого!!


Орест Форко

1936, 75 років тому

17 липня по іспанському радіо прозвучала фраза «Над усією Іспанією безхмарне небо», яка послужила сигналом до виступу бунтівників у країні. Розпочалася громадянська війна, що швидко перетворилася на перше відкрите зіткнення світу з фашизмом. 
Заколот очолив генерал Франциско Франко, який незабаром отримав звання генералісимуса, проголошений каудільо, тобто вождем нації та її довічним верховним правителем. У дні коли заколотники вели чотири колони на Мадрид, народився вислів «п'ята колона», яким нагороджують зрадників, що чекають ворога усередині обложеної фортеці.

Франкістів активно підтримувала гітлерівська Німеччина та Італія у тому числі і участю власних збройних сил. Світ був шокований коли німецька авіація стерла з лиця землі Герніку, показавши істинне обличчя нацизму. 
Однак європейські політики зайняли зручну позицію нейтралітету, тоді як в Іспанію зі всього світу відправилися добровольціна боротьбу з фашизмом, що формували інтернаціональні бригади. Багато хто з них загине у боях, Хемінгуей, який був очевидцем тих подій, напише пронизливий роман «По кому дзвонить дзвін», а латиш Поль Арман стане першим танкістом — Героєм Радянського Союзу. 


Це була перша сутичка нової світової війни, хоча міжвоєнна Європа ще на повні груди насолоджувалась перевагами мирного часу, вірячи у власну непереможність та не заморочуючись на появу ще одного фанатика-диктатора, тоді як до до 1 вересня 1939 залишалось все менше часу…

пс: Хто ще не бачив «Голови в хмарах» про тогочасні події — дуже рекомендую. Шарліз Терон, Пенелопа Круз і Стюарт Таусенд зіграли блискуче. 

Оригінал на хуторіРекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 28

голова у хмарах - один з найулюбленіших кінів
Оля знає толк в фільмаХ

 Мітки

я у твіттері

клуб мандрівниківКалендар
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua